Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)
W ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego świadczymy usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Nasi pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarzy rodzinnych, internistów, pediatrów, pielęgniarek i położnych środowiskowych. Nasza poradnia lekarzy POZ posiada również gabinet zabiegowy z punktem szczepień dla dzieci i dorosłych włączając szczepienia przeciw COVID-19, a także punkt pobrań. Wspieramy ogólnopolskie programy profilaktyczne.
Lekarz Rodzinny
Lekarz rodzinny jest specjalistą zajmującym się opieką nad pacjentami w każdym wieku, od dzieci po dorosłych. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej całym rodzinom poprzez wykonywanie badań, diagnozowanie, leczenie i profilaktykę chorób oraz monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Lekarz medycyny rodzinnej pomaga również pacjentom w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i udziela porad dotyczących zdrowego stylu życia. Może też współpracować z innymi specjalistami w celu udzielenia pacjentom najlepszej możliwej opieki medycznej. Zapraszamy do wyboru lekarza rodzinnego w naszej placówce.
Pediatra
Wśród usług lekarzy rodzinnych nasz gabinet oferuje również pomoc lekarza pediatry. Pediatra to lekarz specjalizujący się w opiece nad dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się on diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób u dzieci, a także monitorowaniem ich rozwoju i stanu zdrowia. W pracy lekarza pediatry ważne jest zrozumienie specyficznych potrzeb zdrowotnych dzieci i ich rozwoju, a także umiejętność radzenia sobie z problemami emocjonalnymi i psychologicznymi, z jakimi mogą się zmagać młodzi pacjenci.
Zapraszamy do skorzystania z gabinetów lekarza medycyny rodzinnej w poradni POZ Łęczna Gabinety Rynek. Nasi lekarze rodzinni przyjmują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. W soboty, lekarze rodzinni nie przyjmują pacjentów.
Zostań naszym pacjentem i wypełnij deklarację wyboru lekarza POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej):
ZOSTAŃ NASZYM PACJENTEM – ZŁÓŻ DEKLARACJĘ
- Wypełnij i podpisz druk deklaracji (druk otrzymasz także od nas stacjonarnie).
- Wypełniony druk deklaracji zostaw w rejestracji.
- Wyboru możesz także dokonać elektronicznie poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
Informacja dla wypełniającego deklarację:
Do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie
z dnia 27 sierpnia 2004 r. (Dz.U. Nr 210 poz. 2135 z późniejszymi zmianami) mają prawo:
- Świadczeniobiorcy:
1) ubezpieczeni (art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy):
a) osoby podlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego, 2) ubezpieczające się dobrowolnie, 3) będące członkiem rodziny osoby należącej do jednej z dwóch wyżej wymienionych kategorii.
2) osoby inne niż ubezpieczeni:
a) które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu (art. 13 ust. 1 ustawy),
b) posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełniają kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 59 i Nr 99, poz. 1001), co do których nie stwierdzono okoliczności, o której mowa w art. 12 tej ustawy, na zasadach i w zakresie określonych dla ubezpieczonych (art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy), - Osoby uprawnione do świadczeń zdrowotnych na podstawie przepisów o koordynacji z wyjątkiem osób wymienionych
w art. 53 ust. 2 ustawy tzn. osób posiadających formularz E 112, poświadczenie wydane na podstawie formularza E 123,
EKUZ lub certyfikat zastępczy.
Za członka rodziny uważa się następujące osoby (art. 5 pkt 3 ustawy):
1) Dziecko własne, dziecko małżonka, dziecko przysposobione, wnuka albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę, albo dziecko obce, w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształci się dalej – do ukończenia 26 lat, natomiast jeżeli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi – bez ograniczenia wieku,
2) Małżonka,
3) Wstępnych (rodziców, dziadków, pradziadków) pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.
Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r. (Dz.U. Nr 210 poz. 2135) świadczeniobiorca ma prawo do wyboru: lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej nie częściej niż dwa razy w roku. Wyboru tego dokonuje się poprzez wypełnienie niniejszej deklaracji i złożenie w siedzibie świadczeniodawcy. W przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 złotych.
Nie dotyczy to przypadku zmiany miejsca zamieszkania i sytuacji zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej
przez wybranego lekarza/ pielęgniarkę/ położną podstawowej opieki zdrowotnej oraz innych przyczyn niezależnych od woli
świadczeniobiorcy.
Należy wpisać dane świadczeniobiorcy – osoby, która dokonuje wyboru, bądź w imieniu, której dokonywany jest wybór: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej/ położnej podstawowej opieki zdrowotnej.
W przypadku nie nadania osobie numeru PESEL należy wpisać numer NIP, a w przypadku jego braku rodzaj i numer dowodu tożsamości.
Dla ubezpieczonego cudzoziemca, przebywającego na terytorium Polski na podstawie Karty pobytu, nie posiadającego numeru PESEL – rodzaj, serię i numer tej karty, a w przypadku osoby uprawnionej do świadczeń zdrowotnych na podstawie przepisów o koordynacji, której nie nadano numeru PESEL – numer Poświadczenia.
Kod oddziału NFZ – należy wpisać kod oddziału NFZ, na terenie którego świadczeniobiorca dokonał wyboru: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej/ położnej podstawowej opieki zdrowotnej.
Kody oddziałów wojewódzkich NFZ:
01 – Dolnośląski 06 – Małopolski 11 – Pomorski
02 – Kujawsko-Pomorski 07 – Mazowiecki 12 – Śląski
03 – Lubelski 08 – Opolski 13 – Świętokrzyski
04 – Lubuski 09 – Podkarpacki 14 – Warmińsko-Mazurski
05 – Łódzki 10 – Podlaski 15 – Wielkopolski
16 – Zachodniopomorski
CZĘŚĆ I. 2. Należy wypełnić w sytuacji, gdy osobą dokonującą wyboru nie jest świadczeniobiorca. Wyboru w imieniu świadczeniobiorcy dokonywać mogą osoby pełnoletnie będące opiekunami/ prawnymi opiekunami niepełnoletnich dzieci, bądź innych osób, dla których ustanowiony został opiekun.
CZĘŚĆ II, III, IV, V należy wypełnić zgodnie z opisami w nich zawartymi.
Wyniki online
Godziny otwarcia
-
Pon - Pt 8.00 - 20.00
-
Sobota Nieczynne
-
Niedziela Nieczynne